Rafał

Open Issues: 64 Closed Issues: 558 Acknowledged Issues: 0
Watching issues created after: 2013-02-26

Notified About

 • Morska 25 81-001 Gdynia, Poland - Gdynia
  Ścieżka przy ul. Morskiej kończy się nagle, bez płynnego przejścia w Warszawską i Śląską.
  W drugą stronę jest jeszcze gorzej - nie ma możliwości zjechania z Warszawskiej na ścieżkę bez łamania przepisów.
 • Przemyska 4 Gdynia, Poland - Gdynia
  Ulica lotników (odcinek drogi odseparowany ścianą akustyczną od Drogi Gdyńskiej) jest jednokierunkowa w stronę Sopotu. Brakuję na tej drodze znaku "nie dotyczy rowerów". Istnieje tam odcinek drogi dla rowerów nad rzeką kaczą, jednak kończy się przy wylocie właśnie tej drogi jednokierunkowej. Tam powinien być właśnie znak. Bardzo często jeżdzę tędy i zawsze pod prąd w stronę Gdyni, ponieważ nie mam innego wyboru. Muszę jakoś dojechać do ronda przy pętli autubusowej w redłowie. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.
 • Aleja ZwycięStwa 81-001 Gdynia, Poland - Gdynia
  Nowo powstały odcinek ddr w centrum, przy skrzyżowaniu Władysława IV i @#$%łudskiego. Droga ta zmienia swoje umiejscowienie na drugą stronę chodnika, przy zastosowaniu dwóch zakrętów 90°. Proszę Wasze stowarzyszenie o działanie w tej sprawie i jeśli to będzie możliwe zaprotestowanie do zarządcy tej ddr wy wyprofilował zakręt. Jest tam na tyle dużo miejsca, by swobodnie po przekątnej wyprofilować tą scieżkę. Nie stoi nic na przeszkoda by to zmienić. Myślę, że jedynie problem jest w błędnym myśleniu urzędników i uważam, że dużo ludzi poprzę mój wniosek. Bardzo proszę o rozpatrzenie tego wątku.
 • ŚLąSka 130 Gdynia, Poland - Gdynia
  Jakieś pół roku temu udało się go trochę przesunąć, ale po drugiej stronie płotu jest niestety WC... Na fotce oznaczenie, które nie pozostawia wątpliwości, że tam powinna być ścieżka.
 • 81-529 Gdynia Gdynia, pomorskie - Gdynia
  Schody wysokie, a tu ani podjazdu, ani nic. Winda nie tylko nie dzia?a, ale jest zakaz wej?cia z rowerem.
 • WiśNiewskiego - Gdynia
  Bardzo proszę o wyremontowanie chodnika na ul. Wiśniewskiego na odcinku o Dworca - Placu Konstytucji do Kładki pieszej nad torami PKP i wyznaczenie tam ciągu pieszo - rowerowego tak jak jest to zrobione na dalszym odcinku. Jest to bardzo pilne bo zbliża się Heineken a tam można się zabić na tych płytkach. Zakończyło by to pięknie przejazd z północnych dzielnic do centrum Gdyni
 • Janka WiśNiewskiego 20 81-001 Gdynia, Poland - Gdynia
  Jest przymus jazdy chodnikiem wzdłuż ulicy
  Janka Wiśniewskiego z powodu znaku
  ciągu pieszo-rowerowego.To kpina z
  rowerzystów. Rozumiem, że są tacy,
  którzy boją się jazdy asfaltem razem
  z samochodami, ale to nie powinien
  być punkt odniesienia dla wszystkich.
  Jako rowerzyści szosowi chcemy mieć
  legalny szosowy wyjazd z Gdyni
  na północ w kierunku Rewa/ Puck/ Władysławowo. Jazda po chodniku w tamtym miejscu powinna być najwyżej opcjonalna.
 • Aleja ZwycięStwa 256 81-001 Gdynia, Poland - Gdynia
  Ścieżka jednokierunkowa przy Klifie zaczyna się wysokim krawężnikiem. Prośba o obniżenie krawężnika do 0 cm by umożliwić łagodny wjazd z ulicy.
 • Wielkopolska 102 Gdynia, Poland - Gdynia
  Zjeżdżając z góry nawet z niewielką prędkością można sobie na nich połamać rower lub zęby. Niezgodne z normami (nierówności nie mogą przekraczać 1 cm). Maźnięcie linii farbą nie wystarczy, żeby nazwać coś ścieżką rowerową.
 • Morska 165 Gdynia, Pomorskie - Gdynia
  Jadąc DDR od strony centrum dojeżdżamy do wyjazdu drogi obsługującej budynki mieszkalne + parę firm. Kierowcy wyjeżdżający z tej drogi na ulicę Morską nie przyjmują do wiadomości, że ktoś może pojawić się z ich prawej strony - przekraczają DDR ze sporą prędkością patrząc wyłącznie w lewo - wypatrując przerwy w ruchu Morskiej. Sytuację pogarsza obwieszone reklamą ogrodzenie i żywopłot. W rezultacie jadąc przepisowo DDR mamy spore szanse zostać rozjechanym. Moja Żona jeździ tam codziennie i miała już kilka nieprzyjemnych sytuacji. Ja zaliczyłem trzy - dwa razy omal nie rozjechano mojego syna, a wczoraj po ostrym hamowaniu zatrzymałem się kilkanaście centymetrów od boku samochodu - którego kierowca do końca pozostał absolutnie nieświadomym zaistniałej sytuacji...
  Propozycje:
  - przejazd DDR na wyniesieniu spowolniającym samochody
  - lustro dla rowerzystów umożliwiające obserwację pojazdów w uliczce podczas zbliżania się do przejazdu.
 • NawigatoróW 1 Gdynia, Pomeranian Voivodeship - Gdynia

  Stara sprawa, ale nie zgłoszona chyba w ramach SCF. Jak widać na zdjęciu jadąc z prawej Zwycięstwa w Orłowie prz ul. Nawigatorów brakuje zjazdu na ulicę.

  Żeby umożliwić wjazd wystarczyłoby w sumie obniżyć krawężnik na odcinku 1 - 1,5 m i dorzucić oznaczenie poziome.

  Fajnie by było też trochę ułatwić włączenie się do ruchu na Zwycięstwa, ale pobliskie przejście dla pieszych trochę to utrudnia - nie można chyba w takiej sytuacji zrobić pasa wjazdowego?

 • Morska 70 Gdynia, Poland - Gdynia
  Na przejeździe rowerowym przez morską stoi słup sygnalizacji świetlnej. Ponadto detektory światła zielonego umieszczone są tylko po jednej stronie co zmusza rowerzystów do wjeżdżania na chodnik a pieszych do wchodzenia na drogę dla rowerów. Detektory powinny być umieszczone po obu stronach dla pieszych i rowerzystów.