Chwaszczyno i okolice

Open Issues: 19 Closed Issues: 13 Acknowledged Issues: 0
Watching issues created after: 2014-02-08

Chwaszczyno, Tuchom, Nowy Świat, Karczemki, Miszewo i okolice

Notified About

 • 155 ChwaszczyńSka Gdynia, pomorskie - Gdynia
  Z niewiadomych powodów na skrzyżowaniu Chwaszczyńskiej i Rdestowej, przejazdy rowerowe nie są oznakowane czerwoną farbą.
  Myślę, że to miejce wymaga lepszego zabezpieczenia dla rowerów, przynajmniej poprzez lepsze oznakowanie pionowe i poziome.
  Chodzi o znaki drogowe z jaskrawą obwiednią lub fizyczne zawężenie jedni do 2 pasów. Samochody rozwijają tu ogromne prędkości z racji długiego prostego odcinka z górki od Chwaszczyna.
  Proszę o uzupełnienie malowania na przejazdach zgodnie z deklaracją z BYPAD.
 • Oliwska Chwaszczyno, pomorskie
  Droga woła o pomstę do nieba. Dziury, naderwane pobocza. To trwa już od 2 lat! Masakra.
 • Prusa Chwaszczyno, pomorskie
  Od 2 miesięcy na ul Prusa przebywają 2 psy bezpańskie, jeden z nich po interwencji mieszkańców w urzędzie gminy był już wcześniej zabrany przez schronisko, ale po pewnym czasie znowu się tu znalazł. Psy są zaniedbane, groźne dla mieszkańców a zwłaszcza dzieci idących do szkoły. Apelujemy do służb, które mogłyby się zająć tym problemem o zabranie psów i umieszczenie w odpowiedniej placówce.
 • Kaszubska Droga Chwaszczyno, pomorskie
  Przy jeziorze wystaje kilka płyt, które po najechaniu ruszaja się i mogą uszkodzić przejeżdżające samochody.
 • 47 Kaszubska Droga Chwaszczyno, pomorskie
  I znów zaczynają się opady deszczu i droga wygląda tragicznie. Kiedy ktoś się zorientuje, że posypanie drogi kamyczkami lub tłuczniem nic nie daje. Tu potrzeba rozwiązania długoterminowego - czegoś co wytrzyma dłużej niż miesiąc.
 • 178 ChwaszczyńSka Gdynia, pomorskie - Gdynia

  Na żadnym z przejazdów rowerowych nie wymalowano na czerwono.
  W tej okolicy samochody jadące Chwaszczyńską znacząco przekraczają dozwoloną prędkość i poza ryzykiem dla pieszych utrudniaja wyjazd pojazdom ZKM.

  Proszę o uzupełnienie malowania i rozważenie fizycznego uspokojenia ruchu na jezdni. Wydaje się, że ograniczenie do 70 mogłoby obowiązywać od Krzemowej do Obwodnicy zamiast na całym odcinku gdzie ludzie jeżdżą do pracy na rowerach.
  https://www.google.pl/maps/@54.4571157,18.4502191,3a,90y,273.09h,70.7t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6Tz-fwIzNXB5CU5RWQw9bQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

 • Kaszubska Droga Chwaszczyno, pomorskie
  Droga wygląda jak dziurawy ser. Przejechanie w niektórych miejscach graniczy z cudem. O złamanie nogi też nie trudno jeśli idzie się nieoświetloną dziurawą drogą.
 • Brak lustra Archived
  ŻEromskiego/Sienkiewicza Chwaszczyno, pomorskie
  Zostało usunięte lustro drogowe, ułatwiające wyjazd z ul. Sienkiewicza na ul. Żeromskiego. Zagraża to bezpieczeństwu pojazdom włączającym się na ul. Żeromskiego ze względu na utrudnioną widoczność w tym miejscu.
 • Kaszubska Droga Chwaszczyno, pomorskie
  Droga wygląda jak szwajcarski ser. Głębokie dziury!
 • śmieci Archived
  Ceynowy Chwaszczyno, pomorskie
  W oznaczonym miejscu wyrzucono śmieci rozbiórkowe (papa, elemeny drewniane). Czyżby z wyburzonego majątku po GSie. Podobne leżą na ul. Leśnej.
 • Rewerenda Chwaszczyno, pomorskie
  Idąc lub jadąc ul.Rewerenda w stronę wierzy widokowej można natknąć się na wielkie sterty śmieci.Niektóre są "kulturalnie" zapakowane w worki,inne wyrzucone ot tak sobie.Widać,że ktoś robił remont lub porządki w gospodarstwie.Takich miejsc w okolicznych lasach jest kilka. Najgorsze jest to ,że niektóre lasy są prywatne i widać kompletny brak reakcji ze strony właścicieli.No chyba,że to oni sami wyrzucili te śmieci.Kara powinna być dotkliwa.
 • Lisia Chwaszczyno, Pomeranian Voivodeship
  Informuję, iż na ulicy Lisiej, która jest drogą polną, nieutwardzoną zawsze jesienią i na wiosnę lub po deszczu droga wygląda jak na załączonych zdjęciach. Tą ulicą jeździ dziennie kilkadziesiąt 40 - tonowych tirów, ciężarówek i aut osobowych - przedstawicieli handlowych do hurtowni mrożonek Triada Augusto Pomorze, które tak niszczą drogę i chlapią błotem na budynki mieszkalne i płoty przy drodze. Latem mieszkańcy nie mogą korzystać z wypoczynku na ogrodzie czy otworzyć okna, ponieważ okolica tonie w tumanach kurzu, po każdym przejeździe auta.
  Kiedy Gmina Żukowo poczyni inwestycje które powinny być wykonane, przed wydaniem pozwolenia na budowę i działalność tej firmy w takim zakresie.